Eğitim Hakkında

Tıbbi Cihaz satışı yapan tüm işletmelerin belgeli bir Sorumlu Müdür, en az bir Satış ve Tanıtım Elemanı ve faaliyet konuları gerektiriyorsa Klinik Destek Elemanı bulundurması zorunlu hale gelmiştir. Belge almak için Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından  belirlenen eğitimleri almanız ve eğitim sonunda yapılacak olan sınavdan başarı ile geçmeniz gerekmektedir. Eğitimlerin erişilebilirliğini sağlamak ve kişilerin kendilerine uygun zamanlarda eğitim alabilmesini sağlamak  için eğitimler internet üzerinden verilecektir.
Bu site üzerinde kullanıcı adı olarak kimlik numaranız, şifre olarak kimlik numaranızın ilk 5 hanesi ile kayıt olarak bir üniversite seçtikten sonra eğitime başlamak için gerekli evraklarınızı üniversitenin sistemine yüklemeniz gerekmektedir. Her belge için gereken ön koşullar farklı olduğundan lütfen ilgili meslek için hazırlanan sayfalara bakınız.

 Sorumlu müdür eğitimini alacak olan kişiler Mevzuat eğitimi, Tıbbi etik eğitimi, Steril hizmet alanlarında çalışma eğitimi ve Radyasyon güvenliği eğitimi olmak üzere 4 başlıkta eğitim alacaktır.

Satış ve Tanıtım Elemanı
eğitimini alacak olan kişiler Mevzuat eğitimi, Tıbbi etik eğitimi olmak üzere 2 başlıkta eğitim alacaktır.

Klinik Destek Elemanı
eğitimini alacak olan kişiler Mevzuat eğitimi, Tıbbi etik eğitimi, Steril hizmet alanlarında çalışma eğitimi ve Radyasyon güvenliği eğitimi olmak üzere 4 başlıkta eğitim alacaktır.

Eğitime başlamak için gerekli şartları taşıdığınız halde eğitime başlangıç smsi almadıysanız, eğitim linkleri aşağıdaki gibidir.

http://www.sausemlms.sakarya.edu.tr