Kayıp ve Soyadı Değişikliği Gibi Nedenlerle Belge Yenileme

Tıbbi cihaz yeterlilik belge/belgelerini kaybeden veya belge alımından sonra  ad/soyad bilgilerinde değişiklik olan  adayların yeniden eğitim başvurusunda bulunmaları gerekmemektedir. Yapılması gereken işlemler aşağıda sıralanmıştır.

  1. Başvuru, http://tcesis.org/sertifika-surecinde-izlenecek-yol/  adresinde bulunan başvuru formunda  başvuru türü bölümünden ilgili alanın (SM,STE,KDE) yenileme seçeneği seçilerek yapılmalıdır.
  2. Yukarıda verilen linkten yapılan başvuru sonrasında başvuru dilekçesi (EK-8 Yeterlilik Belgesi Başvuru Dilekçesi) ve ödeme dekontu Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na matbu olarak gönderilmelidir.
  3. İlk sertifika alımından bu yana il değişikliği var ise başvuru dilekçesi ve ödeme dekontu ile birlikte il değişikliğini bildiren dilekçe, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na matbu olarak gönderilmelidir.
  4. Soyadı değişikliği nedeni ile belge yenileyen adaylar için , soyadı değişikliğini gösteren belge de yenileme dilekçesi ve dekonta eklenerek Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na gönderilmelidir.
  5. Yapılan başvuru sonrasında sertifika 1-2 hafta içerisinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yeniden düzenlenerek ilgili il sağlık müdürlüğünün biyomedikal-tıbbi cihaz birimine gönderilmektedir.Sertifika takibi, aday tarafından il sağlık müdürlüğünün biyomedikal-tıbbi cihaz biriminden yapılmalıdır.