22 Ağustos 2024 Tarihli Sorumlu Müdür, Satış ve Tanıtım Elemanı, Klinik Destek Elemanı Sınav Başvurusu

Başvuru Tarih Aralığı 10 Temmuz-05 Ağustos 2024
Eğitim Başlangıç/Bitiş Tarihi 07-19 Ağustos 2024
Sınav Tarihi 22 Ağustos 2024 
Telafi Sınav Tarihi 29 Ağustos 2024

Başvuru: 22.08.2024 tarihli sınava katılabilmek için eğitim başvurusunda bulunacak adayların en geç 05.08.2024 günü mesai bitimine kadar başvurularını kesinleştirmiş olmaları gerekmektedir. Başvuru işlemlerine ilişkin detaylı bilgi almak için  http://tcesis.org/basvuru-surecinde-izlenecek-yol/adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili sınav dönemi son başvuru tarihine kadar başvurusunu kesinleştirmeyen adayların başvuruları iptal edilecektir. Başvurusu iptal olan adaylar, aday işlemleri paneli üzerinden başvurusunu yenilemelidir.

Ücretlendirme : Eğitime başlamak isteyen adayların, eğitim ücretlerinin son başvuru tarihinde mesai saati bitimine kadar hesaba geçmiş olması gerekmektedir. Eğitim ücretini ilan edilen süre içerisinde ödemeyen adayların eğitimleri açılmayacaktır. Ödeme hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız

Ödeme ile ilgili problem oluşmaması için bankaların EFT/Havale saatlerinin göz önünde bulundurulması adayların yararına olacaktır.

Eğitim: Başvurusunu zamanında tamamlayarak başvurusu uygun bulunan adayların eğitimleri 07.08.2024 tarihinde açılarak eğitim başlangıç tarihinde SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.  Eğitim portalına https://uzet.sakarya.edu.tr/ adresi üzerinden giriş sağlanmakta olup eğitim başlamadan eğitim portalına giriş yapılamamaktadır. Başvurusunu tamamladığı halde herhangi bir nedenle eğitim bilgilendirme SMS’i almayan, SMS’i görmeyen, silen veya engelleyen, eğitim videolarında ilerlemekle ilgili desteğe ihtiyacı olan, eğitim portalına herhangi bir nedenle erişemeyen adaylar, eğitim süresi içerisinde TCESİS ile iletişim kurarak destek istemelidir. Bu hususlar çerçevesinde, ilgili süre tamamlandıktan sonra yapılacak herhangi bir itiraz kabul edilmeyecektir. Eğitim ve sınav tarihleri ile TCESİS web sitesindeki yapılabilecek her türlü duyuruyu takip etmek adayın sorumluluğundadır.

Eğitim, eğitim portalı üzerindeki ders materyali ile uzaktan gerçekleştirilmekte olup videolar, eğitim bitiş tarihine kadar istenen gün ve saatte izlenebilir.

Eğitimi açılan kursiyerlerin sınavlarının açılabilmesi eğitim videoların izlemiş olmaları gerekmektedir. Eğitimi tamamlamayan adayların başvuruları Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği’nin Uygulanmasına İlişkin Kılavuz ‘un 8. madde 6. paragrafı gereği iptal edilecek, iptal edilen başvurular için eğitim ücretinin iadesi yapılmayacaktır. Eğitimin tamamlanmasından kastedilen, eğitim videolarının en az %90 oranında izlenmiş olmasıdır. Eğitimi tamamlama yüzdesi her ders için ayrı ayrı olmak üzere eğitim portalı üzerinde görüntülenebilmektedir.

 Sınava giriş öncesi devam kontrolünde dikkate alınacak son tarih 19.08.2024 Pazartesi günü saat 17:00’dir.

Sınav:

1- Eğitimini tamamlayarak sınav hakkı elde eden adaylara 20 veya 21 Ağustos günü SMS ile bilgilendirme yapılarak sınav giriş bilgileri iletilecektir.

Sınava katılım sağlanabilecek saatler aşağıdaki gibidir:

  Başlangıç Bitiş
Sorumlu Müdür Sınavı 11:00 12:30
Satış ve Tanıtım Elemanı Sınavı 09:00 10:30
Klinik Destek Elemanı Sınavı 15:30 17:00
  •         Sınav bitiş saatlerinde ilgili sınava ait tüm sınav oturumları sonlanacaktır. Bu nedenle, 1 saat olan sınav süresinin kullanılabilmesi için bitiş saatinden  1 saat önce sınava başlamaları adayların lehine olacaktır.

2- Eğitim başvurusu kabul edildiği halde ilgili sınav döneminde açılmış eğitime katılmayan adaylar sınav hakkı elde edemeyecek ve başvuruları iptal edilecektir. İptal durumda ücret iadesi yapılmayacaktır.

3- 22.08.2024  tarihli sınavda başarısız olan veya herhangi bir nedenle sınava katılmayan adaylar, kalan 1 sınav hakkını 29.08.2024 tarihli telafi sınavında kullanacaklardır. Telafi sınavına da katılmayan veya sınavdan başarısız olan adayların başvuruları iptal edilecektir. Başvurusu iptal edilen adaylara ücret iadesi yapılmayacaktır.

4- İlan edilen eğitim döneminde eğitim veya sınava katılmayacak adayların, herhangi bir hak kaybı yaşamamak adına, son başvuru tarihine kadar info@tcesis.org adresine mail göndermek suretiyle başvurularını geri çekmeleri önemle duyurulur. Aksi halde Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği ‘nin Uygulanmasına İlişkin Kılavuz ‘un 8.madde 8.paragrafı gereği, başvuru iptal edilecek ve eğitim ücreti iade edilmeyecektir.

İhtiyaç halinde TCESİS’in değişiklik yapma hakkı saklıdır.