Satış merkezindeki cihazların satış ve tanıtımını yapan çalışma belgesi düzenlenmiş kişidir. Satış merkezlerinde en az bir tane satış ve tanıtım elemanı bulunur.

Satış ve Tanıtım Elemanı eğitimini alacak olan kişiler; Mevzuat eğitimi, Tıbbi etik eğitimi olmak üzere 2 başlıkta eğitim alacaklardır.

Satış ve Tanıtım Elemanı Eğitimine Katılabilmek İçin; En az ön lisans seviyesinde diploma sahibi olmak gerekmektedir.

Diploma, yurt içi üniversitelerin en az 2 yıllık ön lisans seviyesindeki bölümlerine ait ya da yurt dışındaki üniversitelerin en az 2 yıllık ön lisans seviyesinde bir bölümünden alınmalıdır, Yurt dışındaki mezuniyetlerde YÖK’den alınacak karekodlu yükseköğrenim diploma denklik belgesi ile başvuru yapılmalıdır.

Başvuru işlemlerinin aşağıda açıklandığı şekilde yapılması gerekmektedir:

  • https://tcesis.sakarya.edu.tr/HizliBasvuru.aspx adresinden kimlik ve iletişim bilgileri ile kayıt oluşturulur.
  • SAÜSEM tarafından mail olarak gönderilen kullanıcı bilgileri ile aday işlemleri paneline giriş yapılarak seçilecek başvuru alanı için “Başvuru Yap” butonu tıklanır. Gelecek form üzerine mezuniyet bilgileri yazılarak başvuru evrakları olan e-Devlet mezun belgesi VE diploma/transkript/geçici mezuniyet belgesinden biri.pdf formatında yüklenir. Yükleme alanının hemen altında bulunan taahhütname metni onay kutucuğu işaretlenir ve “başvuru tamamla” butonu tıklanır. Bu şekilde başvuru işlemi tamamlanmış olur.
  • -Eğitimin açılabilmesi için son aşama olarak başvurusu onaylanan aday eğitim ve sınav ücretini ödemeli ve tcesis.org/duyurular bölümünde ilan edilen eğitim başlangıç tarihinde gelecek olan eğitim bilgilendirme mesajını beklemelidir.
  • Adaylar başvuru değerlendirme sonucunu aday işlemleri panelinden görüntüleyebilirler.

Eğitime başlamak için gerekli şartları taşıdığınız halde eğitime başlangıç sms’i almadıysanız, eğitim linki aşağıdaki gibidir:

https://uzet.sakarya.edu.tr/