Tıbbi Cihaz Kayıt Elemanı eğitim başvurusu 18.01.2024 tarihinden itibaren alınmaya başlanacaktır. Sınav tarihi ayrıca duyurulacak ve ilgili alana başvuru yapan adaylara SMS ile de bilgilendirme yapılacaktır.

Tıbbi Cihaz Kayıt Elemanı Kimdir?
Satış merkezi adına Kurumun kayıt ve bilgi yönetim sisteminde tıbbi cihaz kayıt işlemi yapmak üzere Kurum tarafından ilgili alanda Yeterlilik Belgesi düzenlenmiş en az ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunu personeldir.

Sorumlu Müdür, Satış ve Tanıtım Elemanı veya Klinik Destek Elemanı eğitimlerini tamamlayarak ilgili sınavı başarıyla geçenlerin Ürün Takip Sistemine (ÜTS) satış merkezi adına tıbbi cihaz kaydı yapabilmesi için Tıbbi Cihaz Kayıt Elemanı eğitimi ve sınavı şartı aranmaz. SM,STE,KDE alanlarından birinde Yeterlilik Belgesine sahip olduğu halde aynı zamanda TCKE başvurusu da yapan adayların TCKE alanındaki başvuruları da olumlu değerlendirilebilecektir. Bu durumdan kaynaklı oluşabilecek maddi kayıptan kurumumuz sorumlu değildir.

Tıbbi Cihaz Kayıt Elemanı başvurusu yapan adaylar, Mevzuat ve Tıbbi Etik eğitimi olmak üzere 2 başlıkta eğitim alacaklardır.

Tıbbi Cihaz Kayıt Elemanı Eğitimine Katılabilmek İçin; En az ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunu olunması gerekmektedir.

Yurt dışındaki okullardan mezun olunması durumunda MEB’ dan alınacak karekodlu veya e-imzalı diploma denklik belgesi ile başvuru yapılmalıdır.

Başvuru işlemlerinin aşağıda açıklandığı şekilde yapılması gerekmektedir:

  • https://tcesis.sakarya.edu.tr/HizliBasvuru.aspx adresinden kimlik ve iletişim bilgileri ile kayıt oluşturulur.
  • SAÜSEM tarafından e-posta olarak gönderilen kullanıcı bilgileri ile aday işlemleri paneline giriş yapılarak seçilecek başvuru alanı için “Başvuru Yap” butonu tıklanır. Gelecek form üzerine mezuniyet bilgileri yazılarak başvuru evrakları olan e-Devlet mezun belgesi ve diploma .PDF formatında yüklenir. Yükleme alanının hemen altında bulunan taahhütname metni onay kutucuğu işaretlenir ve “başvuru tamamla” butonu tıklanır. Bu şekilde başvuru işlemi tamamlanmış olur.
  • Eğitimin açılabilmesi için son aşama olarak başvurusu onaylanan aday, eğitim ve sınav ücretini ödemeli ve tcesis.org/duyurular bölümünde ilan edilen eğitim başlangıç tarihinde gelecek olan eğitim bilgilendirme mesajını beklemelidir.
  • Adaylar başvuru değerlendirme sonucunu aday işlemleri panelinden görüntüleyebilirler.