Sınav Hakkında

Sınav Hakkı:

Kursiyerlerin sınavlara katılabilmeleri için kendi meslek gruplarına göre internet üzerinden sunulan eğitim içeriklerini tamamlamış ve başvurdukları meslekler için belirlenen ücreti yatırmış olmaları gerekmektedir. Devam şartını karşılayamamış kişiler yapılan ilk sınava giremezlerse sınav hakkı kaybı olmadan, devam şartını gerçekleştirdikleri tarihten sonraki ilk sınava girebilecektir.  Eğitimini tamamlamış olan her kursiyer sınava katılma hakkını elde eder.  Ders devam bilgileri üniversitelerce, sistemleri üzerinden takip edilerek devam zorunluluğu için gerekli uyarıları yapılacaktır. Sınav hakkı kazanan her adayın 3 sınav hakkı bulunmaktadır.

Sınavların Kapsamı:

Sınavlardaki sorular, internet üzerinden sunulan ders içeriklerine bağlı kalınarak hazırlanacaktır.

Sınavların Uygulanma Şekli:

Sınavlar internet üzerinden uygulanacaktır. Kursiyerler  eğitime girmek için kullandıkları kullanıcı adı ve şifresi ile sınava girecektir. Sınav her meslek için çoktan seçmeli 40 test sorusundan oluşacak ve 60 dakika sürecektir.
Her meslek için ayrı ayrı sınav yapılacaktır.  Birden çok mesleğe başvuranlar başvurdukları her bir meslek için ayrı ayrı sınavlara girmelidirler.

Sınava girmeden önce Sakarya Üniversitesi için Sınav Kılavuzu‘nu mutlaka okuyunuz.

Sınav esnasında kullanılacak olan bilgisayarın ve internet bağlantısının sağlanması kursiyerin kendi sorumluluğundadır.

Sınav Soru Dağılımları:

SERTİFİKA MEVZUAT ETİK HİJYEN RADYASYON TOPLAM
SM 16 8 8 8 40
KDE 8 8 12 12 40
STE 20 20 40

Sınavların Puanlanması ve Sonuçların Duyurulması:

Puanlama, her sorunun aynı değerde olacağı şekilde yapılacaktır. Puanlama sürecinde doğru cevaplanan sorular dikkate alınacak, yanlış cevaplanan ya da boş bırakılan sorular dikkate alınmayacaktır. Başarılı olabilmek için kursiyerlerin 100 üzerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir. Yani,  40 sorudan 28’nin doğru cevaplanması gerekmektedir. Sonuçlar, uygulama tarihinden sonra 1 hafta içerisinde açıklanacak ve başarılı olan adayların başarı belgeleri en geç 10 iş günü içerisinde mail yoluyla gönderilecektir. Yeterli puanı alamayan kursiyerlere ilgili eğitim dönemi boyunca iki bütünleme sınavına girme hakkı tanınacaktır. Sınavlardan başarı ile geçenler yeterlilik belgesi almaya hak kazanırlar. Yeterlilik belgesi almak için Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumuna başvuru yapılmalıdır.

İhtiyaç halinde değişiklik yapma hakkımız saklıdır.